Акція «Чорний вівторок» у Рівному

Кілька десятків рівнян прийшли 21 жовтня під стіни Рівненської облдержадміністрації у чорному одязі та з чорними стрічками. Таким чином вони хотіли привернути увагу до своєї біди. Через провалений тендер на закупівлю ліків для важкохворих, люди залишились без життєво необхідних медикаментів.

Рівняни вимагали передати закупівлі від Міністерства охорони здоров’я до Державної служби України з надзвичайних ситуацій та терміново закупити ліки по скороченій процедурі.

Голова правління Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юрій Лазаревич звернувся до обласної влади, аби спільно із чиновниками підготувати звернення до Кабінету Міністрів. «Тендери провалено, закупівлі не відбувається, тому ми звертаємось, щоб до нас дослухались і щоб ці траурні процедури не відбувались в українських родинах», - повідомив активіст.

У свою чергу заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук погодився підготувати звернення та відправити його у Кабмін. «Разом підготуємо документ на Кабінет Міністрів і узгоджуємо з вами. Треба хворим допомагати, одна справа грип, а інша справа – це гемофілія, туберкульоз, СНІД діабет. Люди без ліків від цих хвороб жити просто не можуть. Те, що не були оголошені тендери - напевне, міністерство охорони здоров'я має своє пояснення. З нашого боку ми повинні ззробити все, щоб ці ліки були закуплені», - сказав пан Савчук.

До акції приєднались і представники Автомайдану та підтримали важко хворих.

Рівнянин Сергій Никитюк розповів, що є сиротою і йому немає кому допомогти у лікуванні: «Я пройшов два курси хіміотерапії зараз мені також потрібне лікування, але я не знаю, де мені взяти кошти на ліки. Прошу діючих чиновників і майбутніх депутатів допомогти нам вижити».

Учасники акції, люди провели флешмоб. Вони лягли на землю і закрили очі, продемонструвавши, що важкохворі люди можуть померти без ліків у будь-який день.

Завершилася акція робочою нарадою в приміщенні ОДА, в якому взяли участь представники облдержадміністраціі, управління охорони здоров'я та громадських організацій. Було прийнято рішення підготувати спільне звернення в міністерство охорони здоров'я України.