Міністерство охорони здоров’я відповіло на протест тяжкохворих

Нагадаємо, 21 жовтня в Україні пройшла акція протесту «Чорний вівторок».

Після неї газета «Рівне вечірнє» отримала роз’яснення МОЗу щодо закупівлі ліків.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Альона Терещенко зазначила, що МОЗ України вже уклало договорів на постачання ліків на 674,4 млн.грн. — на 1 жовтня 2014 року ця сума становила лише 105 млн.грн. Серед напрямків, за якими укладено договори: доросла онкологія, дитяча гемофілія, ліки та вироби для трансплантації, ліки по репродуктивному здоров’ю, ДЦП, нанізм, вакцини (пентакcим, поліомієлітна вакцина) тощо.

Альона Терещенко також повідомила, що за цей термін спільно з Антимонопольним комітетом вдалося вивільнити 497 млн.грн., призначених для держзакупівель, які були заблоковані різного роду скаргами учасників торгів. Вже найближчим часом відбудеться розкриття ще близько 50 пропозицій учасників державних закупівель, що дозволить МОЗ України укласти угоди на суму понад 1,774 млрд. грн., що складе 82,13% від загальної суми, виділеної МОЗ України на державні закупівлі.

«Таким чином, до кінця року ми зможемо отримати необхідні ліки і розподілити них між регіонами. Нині ж за рахунок оперативного перерозподілу ліків з інших регіонів та гуманітарної допомоги від міжнародних донорів нам вдається фактично за всіма напрямки медичного забезпечення мати лікарські засоби та засоби медичного призначення у медичних закладах. Тому сьогодні немає причин пацієнтам турбуватися про критичну нестачу ліків, » — зазначила Альона Терещенко.

Щодо можливості передачі державних закупівель від МОЗ України до Державної служби України з надзвичайних ситуацій Альона Терещенко повідомила, що МОЗ України вважає ризикованим передавати нині такі функції до інших відомств, оскільки оформлення відповідних процедур займе щонайменше декілька місяців, а оголошені МОЗ України торги пройдуть швидше, повідомляє прес-служба МОЗ України.

https://www.rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=55516