8-9 грудня: рівняни писатимуть листи на підтримку тих, чиї права грубо порушили

https://amnesty.org.ua/wp-content/uploads/2014/10/marathon2014_3x6-728x519.jpg

Найбільший у світі правозахисний проект 2014 року – Марафон написання листів – стартує в обласному центрі 8 грудн об 11:00 на майдані Просвіти 1.

Упродовж двох днів у Рівному кожен городянин зможе стати активістом всесвітньовідомого правозахисного руху Amnesty International та взяти участь у Марафоні написання листів. 8 та 9 грудня охочі зможуть долучитися до двотижневої низки акцій, що відбуватимуться в усьому світі.

Мета цього Марафону – сприяти у захисті прав 8 осіб із різних країн (Україна, Узбекистан, Китай, ОАЕ, Венесуела, Індія, Південна Африка), а також двох громад, права яких були жорстоко порушено. Активісти з усіх куточків світу будуть підписувати петиції адресовані владі країн, де відбулися порушення прав певних людей, та листи солідарності жертвам.

Зокрема, у цьогорічному списку є двоє українців: Олег Сенцов – режисер із Криму, якого влада РФ незаконно доправила до Москви та помістила у СІЗО, а також Ірина Рабченюк – київська вчителька, котра не бачить одним оком після побиття працівником «Беркуту» під час подій Євромайдану.

У Рівному старт Марафону відбудеться 8 грудня об 11:00 за адресою м-н Просвіти 1 (Рівненська обласна державна адміністрація). О цій же годині відбудеться брифінг для представників ЗМІ.

Упродовж 9 грудня листа-петицію можна підписати за адресою вул. Словацького 3а, офіс 7, громадська мережа «Опора»

Організатор Марафону написання листів у Рівному – Людмила Михайлець (096-191-30-31) Співорганізаторами акції є громадянська мережа «Опора», Рівненське відділення мережі ЛЖВ.

https://amnesty.org.ua/wp-content/uploads/2014/10/LWM_promo_CD-728x287.jpg

ДОВІДКОВО

* Перший Марафон написання листів Amnesty International відбувся у Польщі 11 років тому. У 2013 році понад 2,3 мільйона листів було написано у 140 країнах світу. В Україні Марафон написання листів відбуватиметься всьоме – понад 70 волонтерів організують написання листів та акції у 36 містах України. Українські інтернет-користувачі зможуть також долучитися он-лайн на сайті https://marathon.amnesty.org.ua/

* Amnesty International – всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей у більш, ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Організовуючи дослідження та генеруючи дії, Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.

* Якщо ви хочете отримати офіційну позицію Amnesty International щодо Марафону чи організувати інтерв'ю з представником організації, будь ласка, звертайтесь до Богдана Овчарука, спеціаліста по роботі зі ЗМІ та комунікацій Amnesty International в Україні за телефонами +38 (044) 272 28 42, +38 (067) 551 69 44 або за e-mail: b.ovcharuk@amnesty.org.ua.