Всеукраїнська мережа ЛЖВ виграла конкурс соціальних проектів й опікуватиметься паліативними хворими Рівненщини

Рівненське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» виграло конкурс соціальних проектів й впродовж трьох місяців опікуватиметься паліативними хворими, що потребують догляду вдома та особами, що живуть з ВІЛ і потребують індивідуального представництва.ЛЖВ

– Ми більше 5 років надаємо ці види допомоги за гроші глобального фонду. Наразі ж будемо працювати і за кошт місцевого бюджету, – розповів Юрій Лазаревич, голова правління організації. – Що стосується індивідуального представництва, це і допомога в оформленні, або відновленні документів, і сприяння в реєстрації місця проживання, і допомога у розшуку рідних. У нас 80 % клієнтів потребують такої підтримки. Цих людей стабільно не беруть в лікарні, дітей з ВІЛ не хочуть бачити в дитсадках. Загалом, ми надаватимемо підтримку всім, хто просить про допомогу. Що стосується паліативу та догляду вдома, тут співпрацюватимемо з закладами охорони здоров’я та релігійними організіями.

До слова, це був перший подібний конкурс на Рівненщині, який провело управління соціального захисту Рівненської ОДА в рамках затвердженого Кабміном плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року. Цей план передбачає забезпечення розвитку соціальних послуг, що надаються в територіальній громаді, у тому числі із залученням недержавних організацій.

Діяльність проводилася в рамках проекту "Забезпечення стійкості соціальних послуг для уразливих до ВІЛ груп" за підтримки ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" й технічної та експертної підтримки БО "Світло надії".