З листопада хворі зможуть онлайн знаходити безкоштовні ліки в медзакладах Рівненщини

З листопада на Рівненщині запрацює сайт та мобільний додаток, на якому пацієнти зможуть відстежувати наявність ліків в медичних закладах. Про це після перемовин з керівництвом області повідомив Юрій Лазаревич, голова правління Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Screen Shot 2016-10-26 at 15.05.58

На сайті буде розміщено перелік оплачених державою медикаментів, що наявні у лікарнях Рівненської області та мають видаватися безкоштовно.

Region_drop-down-menu

- Є відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я, що перелік наявних медикаментів в лікарнях має бути доступним і для пацієнтів. Адже відомі непоодинокі випадки, коли  ліки в лікарні є, їх закупили за кошти платників податків, але лікар змушує хворого їх купувати за власний кошт. Їх і зараз можна відстежувати, але це робити надзвичайно складно, тому організація "Пацієнти України" та Рівненське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» виступили з ініціативою створити такий ресурс. В понеділок була зустріч із заступником голови облдержадміністрації з гуманітарних питань, яка підтримала цю ініціативу. Відтак розпочалися роботи з його створення. Крім сайту та додатку буде діяти й гаряча лінія, щоб пацієнти, в разі сумнівів щодо сумлінності лікарів, могли телефонувати, а ми в свою чергу - перевіряти такі випадки, - повідомив Юрій Лазаревич.

Preparat

Рівненщина може стати другою, після Одещини областю в Україні, де буде впроваджена відповідна практика.