Чиновники Рівненщини шукають кошти на фінансування Обласної програми розвитку паліативної допомоги

Про це повідомила Ганна Котенко, виконавчий директор Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

- За інформацією, яку нашій організації надали в обласному управлінні  охорони здоров'я, наразі тривають пошуки джерел фінансування програми. Поки невідомо, про яку суму ведеться мова, але ми вимагаємо, щоб цих грошей вистачило для знеболення хворих Рівненщини, яких з року в рік фіксується по кілька тисяч, - заявила Ганна Котенко. - Чиновники обіцяють, що конкретну пропозицію по фінансуванню підготують до кінця листопада. Ми сподіваємося, що влада області візьме приклад з Дніпра, де на фінансування аналогічної програми в бюджеті міста планують віднайти 92 мільйони гривень, - додала пані Котенко.

Обласну програму розвитку паліативної допомоги та догляду в Рівненській області на 2015-2020 роки депутати прийняли ще в червні 2015 року. Однак тоді чиновники не знайшли коштів в обласному бюджеті для її фінансування й у програму заклали лише 199 тисяч гривень, які надали благодійні фонди. Їхня левова частка була витрачена на проведення інформаційної кампанії, поширення аналітичних матеріалів, експертних звітів, прогнозів, аргументів.

Довідково: Паліативна допомога — це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю…