Юрій Лазаревич: «Ми маємо домогтися 100% доступу, щоб лікувалися всі»

У столиці України проходить третя національна науково-практична конференція з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні «За кожне життя разом: Прискорення до мети 90-90-90». Упродовж трьох днів медики, експерти та представники громадського сектору мають знайти відповідь на запитання, як досягти глобальної цілі - прискореного подолання епідемії ВІЛ-інфекції до 2030 року.

конференція по сніду

Рівненщину на конференції представляє Юрій Лазаревич, голова правління Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». За його словами, відкритий діалог, конкретні рекомендації учасників та представлені їхні напрацювання дозволять виробити рекомендації щодо пріоритетних напрямків діяльності для припинення епідемії ВІЛ в Україні.

-          Наразі ситуація в країні критична, лише половина зі всіх офіційно зареєстрованих лікується. Ми маємо напрацювати ту модель, реалізація якої дозволить домогтися 100% доступу, щоб лікувалися всі. Як тільки цього вдасться досягти, ми точно будемо знати, що ніхто не помре, що ВІЛ-інфіковані не будуть передавати вірус далі. Лише так вдасться зупинити епідемію. Тому глобальна ціль – прискорене подолання викликів, пов’язаних з ВІЛ. Це і покращення національної політики боротьби, і проведення реформ в медичній галузі, спрямованих на досягнення цієї мети, і якісна соціально-психологічна та медична допомога, - розповів Юрій Лазаревич.

Юрій Лазаревич переконує, що це посильне завдання. Головне, щоб представники влади і громадського сектору працювали як єдиний організм.

Лазаревич і міністр

- Важливо, щоб ми розуміли значимість кожного, чули одне одного, робили правильні висновки й рухалися вперед. Наразі ситуація досить таки оптимістична. Якщо в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляє про важливу роль громадянського суспільства, про необхідність постійного діалогу та співпраці й не просто це декларує, а так і діє, то позитивний результат буде, головне – робота і час, - додав Юрій Лазаревич.