Дорогі брендові ліки не панацея! Відновлювати здоров’я можна дешевше

Як зекономити на дорогому лікуванні і при цьому не нашкодити власному здоров’ю, розповідали на навчальному семінарі «Якість та ефективність лікарських засобів», який нещодавно пройшов у Києві.

За словами заступника голови правління Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Євгенія Баборикіна чимало медичних препаратів, які призначають лікарі, мають свої дешевші аналоги. Їх називають дженерики.

-           Це лікарські засоби, що  є відтворенням оригінального препарату, на який просто закінчився термін патентного захисту. За рахунок відсутності витрат на розробку, клінічні випробування, ліцензійні витрати, вони мають нижчу вартість. Якщо лікар від болю в шлунку призначає Мезим то його можна замінити Панкреатином-ЗН, який вартує значно дешевше. Можна просити лікаря, щоб він відразу пропонував для лікування дженерик. Можна його знайти за допомогою Інтернету, чи попрохати фармацевта підібрати дешевший аналог. Дорогі та відомі бренди не панацея, вибір є завжди, - розповів заступник голови правління Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ.

Як зазначає Євген Баборикін, фахівці міжнародного рівня, які проводили семінар, підтвердили ефективність та доступність лікування дженериками.