Озвучено зміни, які пропонують внести в обласну програму підтримки паліативних хворих

Рівненське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» визначилося із пріоритетними заходами, необхідними для підтримки невиліковно хворих людей, і запропонувало внести зміни в Обласну програму розвитку паліативної допомоги та догляду в Рівненській області на 2015-2020 роки.

Так, пропонується розробити й реалізувати забезпечення опіоїдними анальгетиками тих хворих, які мешкають в районах Рівненської області, за рахунок районних бюджетів. Також необхідно створити 16 районних бригад з надання паліативної допомоги. Це обійдеться районним бюджетам загалом у 4 млн 405 тис. 248 грн. Окрім того, запропоновано створити у Рівному та Сарнах два відділення з надання паліативної допомоги. На це необхідно 1 млн гривень. А на забезпечення роботи відділень у Рівному, Сарнах і Дубно просять виділити 6 млн 400 тис.грн. Останні два напрямки мають фінансуватися з обласного бюджету.

Зазначені пропозиції активісти ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» надіслали чиновникам з профільного управління. Чи будуть вони реалізовані – залежить тепер від них та депутатів Рівненської обласної ради, які мають їх погодити на сесії.

Обласну програму розвитку паліативної допомоги та догляду в Рівненській області на 2015-2020 роки депутати прийняли ще в червні 2015 року. Однак тоді чиновники не знайшли коштів в обласному бюджеті для її фінансування й у програму заклали лише 199 тисяч гривень, які надали благодійні фонди. Їхня левова частка була витрачена на проведення інформаційної кампанії, поширення аналітичних матеріалів, експертних звітів, прогнозів, аргументів