Активісти зафіксували «цікаву» закупівлю морфіну в Центральній міській лікарні Рівного

 БО «Мережа 100% життя Рівне» у межах проекту «Забезпечення участі громади в плануванні, розподілі, моніторингу, контролю бюджету охорони здоров'я» займається моніторингом закупівель в системі ProZorro. Відслідковуються медичні заклади області на предмет виявлення корупції та непрозорості. У рамках моніторингу спеціалісти організації зафіксували «цікаву» закупівлю морфіну в Центральній міській лікарні Рівного.

Як видно з документів, той самий препарат в тієї ж фірми Центральна міська лікарня Рівного придбала за різними цінами, хоча проміжок часу між закупівлями склав всього 7 днів. Предметно і те, що одна з закупівель, дешевша, здійснювалася через систему ProZorro, інша, дорожча - здійснена в її обхід.

м1 м2

- Ця ситуація вкотре доводить правильність нашої позиції, а ми, нагадаю, боремося за те, щоб зменшити бар’єр закупівлі до 50 тисяч. Щоб усе, що вище цієї суми, закуповувалося лише через торги на ProZorro. Як видно з документів, препарат, за рахунок того, що купувався через торги, обійшовся закладу дешевше, а дешевше - це економія, яка дозволить у підсумку придбати більше лікарських препаратів. Відповідно, більша кількість пацієнтів буде ними безкоштовно забезпечена, - прокоментував ситуацію Юрій Лазаревич, голова БО «Мережа 100% життя Рівне».

Рівненська центральна міська лікарня працює через систему ProZorro з 12 лютого 2016 року. За цей час провела 84 тендери. Моніторинг показав, що заклад зекономив 3 млн 956 тис. 814 грн – це 22% виділених бюджетних коштів. Це незайве доводить про необхідність закупівель через систему ProZorro.