Незабаром рівняни зможуть вільно читати свої медичні картки

В Україні триває впровадження електронної системи охорони здоров’я Е-Нealth. Перші результати очікуються вже до весни 2017 року. Серед громадських організацій, що недавно підписали другий Меморандум про співпрацю у цьому напрямку із Міністерством охорони здоров’я, - БО «Мережа 100% життя».

ехалс

За словами Юрія Лазаревича, голови БО «Мережа 100% життя Рівне», Меморандум затвердив основні принципи побудови цього електронного сервісу та план його створення. У кінцевому результаті має зникнути паперова складова роботи лікаря й лікарень загалом; усі необхідні форми, зокрема карта пацієнта, будуть в електронному варіанті, їх лише треба буде заповнити. А пацієнти зможуть через Інтернет подивитися наповнення своє медичної карти, ознайомитися із результатами аналізів та призначеннями.

- Відкрита електронна звітність забезпечить більшу прозорість у розподіленні державних коштів та їх обліку. Буде видно, на які конкретні витрати вони пішли, - каже Юрій Лазаревич.

Створення системи  – перший крок в реалізації медичної реформи, яка повністю змінить логіку відносин між державою, лікарем та пацієнтом. Згідно з концепцією реформи, з якою можна ознайомитися в Інтернеті, у її результаті зменшаться неформальні платежі, зросте фінансова захищеність пацієнта з боку держави, бо вона фінансуватиме не медичні заклади, а хворого та його потреби. Окрім того, громадяни чітко знатимуть, що вони зможуть отримати безкоштовно у межах гарантованого пакету медичної допомоги, а за що треба буде заплатити.