Активісти просять перевірити закупівлю Дубенського міського відділу охорони здоров’я

Відділ охорони здоров’я Дубенської міської ради придбав кольпоскопічну систему – поза «Прозорро» й за завищеною ціною. Окрім того, у документах на придбання відсутня будь-яка специфікація. Обладнання коштувало бюджету 190 тисяч гривень.

6666777

Цей факт виявили активісти БО «Мережа 100% життя Рівне» під час моніторингу закупівель товарів, робіт і послуг медичними закладами Рівненщини у рамках проекту «Забезпечення участі громади в плануванні, розподілі, моніторингу, контролю бюджету охорони здоров’я» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Згідно із договором, який уклав відділ охорони здоров’я Дубенської міської ради UA-2016-12-29-000068-c, закупівля кольпоскопічної системи КМ-2200 та РК монітору відбулася в обхід «Прозорро» 28 грудня 2016 року. Гроші на неї виділили під час позачергової сесії Дубенської міської ради.

Активісти перевірили ринок медичного обладнання й виявили, що вартість такої кольпоскопічної системи коливаться від 61 до 80 тисяч гривень, залежно від модифікацій та комплектації. Також з’ясувалася відсутність у договорі специфікації на обладнання. Відтак в управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації, Дубенську міськраду й ДФІ Рівненської області були відправлені листи з проханням перевірити законність цієї закупілі.

Нагадаємо, у грудні 2016 року активісти БО «Мережа 100% життя Рівне» виявили закупівлю морфіну Рівненською центральною міською лікарнею, коли препарат, придбаний поза системою «Прозорро», обійшовся дорожче. Також організація ініціює зменшення порогу закупівель через систему «Прозорро» до 50 тисяч гривень. Це дозволить придбати на зекономлені гроші більше ліків, які мають видаватися рівнянам і мешканцям області безкоштовно.