Пацієнти не повинні боятися відстоювати свої права, адже це змінює систему

 

Навіть захворівши, можна залишатися активним громадянином і відстоювати свої права. Тим більше, що БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» надає пацієнтам правову підтримку.

каб

 

Про це розповів керівник організації Юрій Лазаревич в ефірі телеканалу «Рівне 1».

 

- Є прислівя: спасіння потопаючого – справа рук самого потопаючого. І якщо пацієнт сам по собі буде пасивний, він часто може не отримати те, що мав би отримати. Наша організація пацієнтська. Можна створити багато ресурсів, сайтів, електронних петицій, але якщо ми, громадяни, не будемо цим користуватися, воно не принесе нам ніякої користі. Тому я закликаю громадян ставати активнішими. Коли порушуються права пацієнтів у медичних закладах, до нас звертається пацієнт. Ми кажемо: напишіть офіційну скаргу, ми будемо супроводжувати, буде правова підтримка. А людина каже: «Ой ні, я не готовий писати скаргу, до мене не так будуть ставитися». Проте коли пацієнти писали скарги, ми відстоювали їхні права, повірте, потім до них ставилися, як до VIP-клієнтів. Вміння відстоювати свої права і бути активним дає свої дивіденди, допомагає змінювати і саму систему, - вважає Юрій Лазаревич.

 

Зокрема, пацієнти мають змогу отримувати інформацію про наявність безкоштовних ліків у медичних закладах Рівненської області завдяки сайту eliky.in.ua, який був створений за ініціативи БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» на виконання постанови Кабінету Міністрів. Якщо людині виписали певні ліки і на сторінці лікарні вони зазначені як наявні, то вона має право отримати їх від закладу безкоштовно.