На Рівненщині домовилися про зниження порогу закупівель через ProZorro

Рівненська ОДА підготує розпорядження щодо закупівель через систему ProZorro, яке рекомендує очільникам комунальних медичних закладів проводити закупівлі товарів і послуг, починаючи від 50 тисяч гривень, а також оприлюднювати звіти щодо закупівель на суму до 10 тисяч гривень. Окрім того, будуть створені наглядові ради, які долучаться до їхнього моніторингу.

 Про це домовилися під час круглого столу, який відбувся в обласній раді за участі представників місцевої влади та БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», Рівненського центру «Соціальне партнерство», ГО «Антикорупційний моніторинг» та «Ради реформ Рівного» за підтримки МФ «Відродження» у Рівненській області.

- Наша організація займається моніторингом уже 6 місяців. Моніторимо понад 50 медичних закладів у системі «Прозорро», у нас є доступ до спеціального додатку в системі, де нам видно, хто, що і по чому купує, можемо швидко аналізувати… Я бачу, що через цю систему є економія, і бачу намагання знівелювати цю систему. Є багато комунальних закладів, які ділять не по лотах, а закупівлі, щоб була допорогова сума до 200 тисяч, щоб провести закупівлі без торгів, - розповів Юрій Лазаревич, голова БО «Мережа 100% життя Рівне».

Так, експертом організації було виявлено два придбання морфіну Центральною міською лікарнею Рівного в одного постачальника, але за різними цінами: дешевше – через систему ProZorro, дорожче – в обхід. А відділ охорони здоров’я Дубенської міської ради, також поза ProZorro, придбав кольпоскопічну систему за 190 тисяч гривень, тоді як на ринку медичного обладнання вона коштує до 80 тисяч гривень.

- Є багато фактів, де видно, що це помилки. Є факти, коли злий умисел… І коли нема реакції на такі зловживання, починаються зниження порогів і затискання гайок. Я проти затискати гайки по максимуму. Але якщо виявили якісь факти, має бути реакція, має бути звільнення чи догана, чи ще щось. Тоді всім іншим буде легше працювати, - вважає Святослав Клічук з Рівненського центру «Соціальне партнерство».

Присутня на засіданні круглого столу заступниця голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко привітала моніторингову діяльність громадських активістів та повідомила, що розпорядження щодо зниження порогової суми державних закупівель буде.

- Дуже добре, що є така моніторингова група, яка буде присилати інформацію навіть і нам. Зараз обласне управління охорони здоров’я буде готувати проект, проходить процес візування, думаю, декілька днів, - запевнила чиновниця.