Проєкт «Гармонізація законодавства задля забезпечення можливостей українців»

01.06.2021- 10.09.2021

Сума: 380 000 

Донор: МБФ «Відродження»

Про проєкт 

Забезпечити гармонізацію українського законодавства та європейських вимог задля визнання дійсними цифрових зелених сертифікатів вакцинації від COVID-19, виданих в Україні.

Завдання:

 1. Провести аналіз чинних вимог ЄС, ВООЗ щодо цифрових зеленів сертифікатів вакцинації 
 2. Здійснити аналіз чинного законодавства України щодо запровадження зелених сертифікатів (паспортів) вакцинації та щодо електронних систем, на базі яких можливо забезпечити створення та верифікацію паспортів. 
 3. Розробити зміни до законодавства України з метою забезпечення гармонізації з вимогами ЄС щодо зелених сертифікатів вакцинації та лобіювання затвердження на державному рівні запропонованих змін.
 4. Забезпечити просування необхідності вакцинуватись серед ОГС пацієнтських спільнот.

Цільова аудиторія

ЦА1: Структури, відповідальні за створення зелених цифрових сертифікатів вакцинації від COVID-19 в Україні та їхню відповідність баченню ЄС з цього питання.

МОЗ, Міністерство цифрової трансформації, Кабінет Міністрів України

Проєкт прискорив впровадження зелених сертифікатів, адже завдяки діяльності експертів було розроблено єдиний документ для вакцинованих від COVID-19 для міжнародних поїздок та внутрішнього користування. 

Підтвердження про щеплення можна отримати у вигляді електронної чи паперової довідки. Проєкт забезпечив прискорення розробки остаточної версії цього документу. 

Наразі сертифікат про вакцинацію в Україні приймається країнами, в які в'їжджатимуть наші громадяни. 

ЦА 2: Представники пацієнтських ОГС, які потребують поглиблення знань з питань вакцинації, всього буде охоплено близько 100 представників ЦА 2

Завдяки проєкту було проведено навчальні заходи для пацієнтських  спільнот, що дозволило подолати міфи щодо шкідливого впливу вакцинації, підвищити прихильність до вакцинації, а отже і вберегти здоров'я представників ЦА2, залучених до заходів проєкту

Загалом більше 1500 переглядів вебінарів свідчать про по-перше зацікавленість проблемою і по-друге про те, яка кількість людей змогли змінити свою думку щодо вакцинації та зробити правильний вибір.

Реалізація

 1. Вивчення законодавчої бази та вимог ЄС щодо зелених сертифікатів вакцинації
 2. Вивчення технічних рішень, які застосовуються при розробці зелених цифрових сертифікатів в ЄС
 3. Вивчення нормативних документів та настанов, які регламентують визнання ЄС паспортів вакцинації, виданих в інших країнах.
 4. Аналіз чинного законодавства України в сфері вакцинації від COVID-19, обліку провакцинованих осіб та підтвердження факту вакцинації, факту наявності антитіл, того факту, що людина перехворіла COVID-19
 5. Аналіз  інформаційних систем, які використовуються в сфері державного управління, охорони здоров’я, електронного врядування та визначення платформу, яку доцільно використовувати для створення українських сертифікатів (паспортів) вакцинації (швидше всього портал «Дія»)
 6. Розробка карти змін законодавства задля забезпечення відповідності українського сертифікату щеплення європейським вимогам
 7. Розробка конкретних рекомендацій змін кожного з нормативних документів задля забезпечення відповідності українських документів вимогам щодо електронного зеленого сертифікату щеплень ЄС.
 8. Представлення розроблених пропозицій зацікавленим сторонам (МОЗ, Мінцифра, КМУ), забезпечення затвердження запропонованих змін
 9. Проведення вебінарів:

Результати проєкту

 1. Підготовлено пропозиції щодо змін законодавства України задля забезпечення відповідності внутрішніх паспортів імунізації COVID-19 європейським вимогам щодо електронних сертифікатів вакцинації  - 1 пакет пропозицій
 2. Здійснено заходи, спрямовані на забезпечення змін законодавства України задля гармонізації з вимогами ЄС в сфері паспортів імунізації від COVID-19. 
 3. Підвищено рівень поінформованості суспільства з питань вакцинації від COVID-19.

Відгуки про проєкт, історії учасників

Основним запланованим результатом було забезпечення гармонізації українського законодавства з європейським, задля впровадження Україною «зелених паспортів», які визнаватимуться ЄС. На практиці, єдиних вимог для усіх країн ЄС встановлено не було, кожна країна запроваджує власні правила в’їзду для українців. Однак, напрацювання проєкту були використані при затвердженні впровадження в Україні зелених сертифікатів про вакцинацію, які визнаються на рівні ЄС. Окремі країни встановлюють додаткові вимоги щодо тестування ПЛР при в’їзді для українців. 

Таким чином основні завдання проєкту було виконано.

Зв'язок з нами

Графік роботи офісу

понеділок - четвер, 10:00 - 18:00

з 13:00 до 14:00 - обідня перерва

33000, Україна, м.Рівне, вул.Чорновола, 74Б

Графік роботи колл-центру

понеділок - п'ятниця

10:00 - 13:00

14:00 - 16:00

+380 63 318 59 17

Адреса для листування

БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне»

33000, Україна, м.Рівне, вул.Чорновола, 74Б

rivnelgv@gmail.com

Залиште свій емейл, якщо хочете отримувати розсилку про можливості та грантові програми від БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне»