Офіційний сайт благодійної організації "Мережа 100 відсотків життя Рівне"

Подолати епідемію до 2020 року

30/06/2017

За останні роки поширення соціально небезпечних хвороб набуло загрозливих темпів і стало реальною небезпекою для кожного українця. Ці хвороби вже не виняток, а правило. Офіційна статистика свідчить про зростання показників захворюваності на туберкульоз в Рівненській. Вийти з цієї ситуації та подолати епідемії можна лише шляхом посилення впливу ВІЛ-сервісних НУО на регіональні політики у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Забезпечити сталу протидію цим епідеміям  — найперше і найголовніше завдання, вирішення якого потребує постійного та адекватного фінансування з державного, обласного та місцевого бюджетів.

Що робити та куди рухатись на шляху боротьби з соціально небезпечними хворобами знають у м. Рівному. Впродовж шести місяців представники БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» успішно втілюють проект «Забезпечення сталої відповіді на епідемії ТБ і ВІЛ/СНІДу: від сервісів до адвокації».

58888888888

29 червня, після ряду робочих зустрічей з представниками обласної влади та медиками у Рівненському обласному протитуберкульозному диспансері відбулася чергова зустріч. На ній, головний лікар закладу Ростислав Рожанський з членом комітету Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Леонідом Бондаренко та Євгеном Баборикіним, заступником голови БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» одностайно підтримали ідею затвердження Рівненською ОДА Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії ТБ і ВІЛ/СНІДу  до 2020 року та плану заходів, щодо її реалізації, яка вже затверджена на всеукраїнському рівні.

– Стратегія знаходиться на етапі підписання в Рівненській ОДА. В заходи цієї стратегії, серед іншого, входить залучення до штату тубдиспансера соціального робітника і прийняття міської програми по ВІЛ-сніду, яка з 2009 році не діє у місті Рівне, – зазначає Євген Баборикін, – На початку проекту здавалось, що цілі, які ми поставили – нереальні, ну або майже нереальні. Адже, ми мали зробити все аби у Рівному медико-соціальна допомога хворим на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію, а ще й профілактика цих захворювань здійснювались за рахунок саме бюджетних коштів. Починали поступово: написали адвокаційний план, потім почали проводити перші зустрічі з представниками влади, лікарями, тими хто приймає рішення. А далі вже просто не було часу на сумніви – просто бачили мету і знали, що все робимо правильно. На щастя, мали підтримку від наших партнерів, експертів з громадської організації “Клуб “Шанс”, їх успішний досвід роботи в Сумській області допоміг уникнути багатьох проблем. Я впевнений, що саме завдяки консолідації зусиль спрямованих на налагодження співпраці з представниками влади ми змогли досягти успіху. Тепер протидія епідеміям ВІЛ/СНІДу та туберкульозу – пріоритетне завдання місцевої політики у цій сфері» – розповідає заступник голови БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

Подібні місцеві адвокаційні ініціативи у рамках проекту «Забезпечення сталої відповіді на епідемії ТБ і ВІЛ/СНІДу: від сервісів до адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» реалізовують у м. Краматорськ, м. Мелітополь, Чернігівській та Чернівецькiй областях.

Збереження системи відкатів та хабарів – причина провалу медреформи, – Юрій Лазаревич

22/06/2017

лазарртб

Голова правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич в ефірі телеканалу РТБ заявив, що депутати продовжують думати про власне збагачення, а не життя та здоров’я своїх виборців.

Нагадаємо, що народні депутати 8 червня лише з третьої спроби, у першому читанні, проголосували законопроект №6327, який запроваджує нову систему охорони здоров’я. При цьому відхилили законопроект №6329, який має запустити нову модель її фінансування. В результаті, запровадження медичної реформи перенесли з першого липня на перше січня і це за умови, що до цього часу в народних депутатів вистачить мужності підтримати другий законопроект.

Збереження системи відкатів та хабарів – причина провалу медреформи, – вважає Юрій Лазаревич. – Багато депутатів всіх рівнів та лобістів набивають кишені грошима в рамках тієї системи, в якій нині функціонує медична галузь. Нині неможливо чітко відстежити, як освоюються кошти, які нині виділяються на медицину. Фінансуються медзаклади і в цьому процесі задіяні депутати та чиновники, в тому числі й місцеві. Бо вони вирішують, як ділити медичну субвенцію між закладами. От на цьому етапі й відбуваються договорняки, вирішується питання про відкати, кому більше, кому менше. Не дарма ж головні лікарі нарікають, що одним закладам мільйони, а іншим копійки. Реформа ж передбачає зміну системи фінансування – виділення коштів не закладам, а за надану ними послугу пацієнту, а за таких умов відкати та хабарі неможливі, – заявив Голова правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич в ефірі телеканалу РТБ.

За умови реалізації медреформи українці отримуватимуть медичні послуги по системі, яка вже давно успішно функціонує в таких країнах як Норвегія, Італія, Велика Британія та Канада. Впровадження міжнародних протоколів лікування в Україні гарантуватиме якість надання медичних послуг. А державне страхування захистить українців від фінансової загрози в разі хвороб – громадяни платять податки, а держава зі зібраних коштів сплачує страхові виплати лікарням, куди ці громадяни йдуть за медичною допомогою!

Навчаються, щоб ефективно управляти людським ресурсом

19/06/2017

тренінг

Розпочався тренінг з питань розвитку людських ресурсів у місті Одеса, який проводить БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне.  20 учасників, які представляють 10 організацій з різних куточків України впродовж трьох днів здобуватимуть нові знання, які допоможуть більш ефективно організувати роботу й підвищити її ефективність.

Під час навчання учасникам тренінгу розкриють секрети ефективного управління людським ресурсом, розкажуть про права працівників відповідно трудового законодавства. Допоможуть правильно шукати мотивацію та боротися з вигоранням працівників паліативної сфери. 

 

Акція “Година смерті”: у Рівному вимагали медреформи

06/06/2017

Пацієнтські організації Рівного вийшли під стіни Рівненської ОДА на вуличну акцію «Година смерті» з вимогою підтримати медичну реформу.

18945118_1543838665635081_1797777756_n

Прихильники медичної реформи вимагали, щоб Верховна Рада включила до порядку денного Проект закону Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів №6327, №6327-1 та Проект закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення законодавства України з фінансування охорони здоров’я №6329 та №6329-1.

18945001_1543839145635033_1263882069_n

Аби привернути увагу народних обранців представники пацієнтських організацій та активісти обводили крейдою силуети людей.

18982976_1543839158968365_908150023_n

Таким чином учасники Всеукраїнської акції, яка відбулася у 50-ти містах, звертали увагу на те, що щогодини від різних захворювань в Україні помирає 67 осіб.

18945142_1543838938968387_224372864_n

До учасників акції вийшла заступник голови Рівненської ОДА Світлана БогатирчукКривко.

18945014_1543838915635056_1249176906_n

Їй активісти вручили звернення й почули з її уст слова підтримки медичної реформи.

18983120_1543838782301736_963314175_n

Це був перший крок і ми отримали маленьку перемогу. Законопроекти внесли в порядок денний. Але це не кінець, тому ми будемо вести боротьбу за реформу до кінця. Ми, нарешті, повинні позбутися брехні про безкоштовну медицину й провести реформу, яка дозволить кожному громадянину мати гарантований пакет медичних послуг, які держава буде оплачувати. Куди хворий звернеться за допомогою, туди за ним і підуть бюджетні кошти. В такий спосіб має запрацювати принцип – «гроші ходять за пацієнтом», –  заявив заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євген Баборикін.

18983315_1543839275635020_929591560_n

В результаті всеукраїнської акції народні депутати проголосували за включення до порядку денного поточної сесії пацієнтських законопроектів, які запустять медичну реформу в Україні. У четвер, 8 червня, має відбутися розгляд в першому читанні.

У Рівному медичної реформи вимагали БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне «Автомайдан Рівне», благодійні фонди «Скарбниця надії», «Вітрила надії», «Кримська діаспора Рівненщини», ГО «Батьки за вакцинацію». 

БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» шукає тренера!

02/06/2017

БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» оголошує конкурсний відбір тренера для проведення тренінгу з питань розвитку людських ресурсів в рамках проекту «Забезпечення захисту прав осіб, які потребують паліативної допомоги силами ОГС», який реалізується за підтримки ЄС.

Бажаючим потрібно подати резюме, власні контактні дані, мотиваційний лист та орієнтовну програму тренінгу. Зробити це можна до 9 червня 2017 року на адресу: palliativ2017@i.ua

Місце проведення – м. Одеса, готель “Олександрівський”. Олександрівський проспект, 12, м.Одеса, https://reikartz.com/uk/hotels/odessa/

Дата провдення – 19-21 червня 2017 року.

Довідково:

Назва: «Тренінг з питань розвитку людських ресурсів»

Мета: посилити інституційну спроможність ОГС, що працюють в сфері паліативної допомоги шляхом навчання представників цих організацій ефективним формам і методам роботи з людськими ресурсами.

Питання, що буде розглянуто під час тренінгу: 1. Ефективне управління людськими ресурсами 2. Особливості розвитку людських ресурсів в неурядовому секторі 3. Права працівників відповідно трудового законодавства України 4. Пошук, мотивація, наснаження працівників. 5. Розвиток волонтерства 6. Заходи із профілактики вигорання працівників паліативної сфери.

Довідки за тел.. 0362 43 97 63

У Рівному проведуть “Годину смерті” й озвучать вимоги нардепам

02/06/2017

У вівторок 6 червня відбудеться Всеукраїнська пацієнтська акція «Година смерті», під час якої у 55 містах України представники пацієнтських організацій та активісти звернуться до народних депутатів з вимогою підтримати медичну реформу в Україні та проголосувати пакет законопроектів за медичну реформу, поданий Урядом.

Під час акції люди лежатимуть на землі, а їх силуети обводитимуть крейдою. Таким чином активісти звертають увагу на те, що щогодини від різних захворювань в Україні помирає 67 людей. Реформа медицини може зупинити ці смерті та врятувати тисячі українців.

Саме наступного парламентського тижня Верховна Рада має винести до сесійної зали та розглянути пакет законопроектів по медичній реформі.

Акція розпочнеться о 10:00 біля Рівненської ОДА за адресою майдан Просвіти, 1. На початку акції відбудеться прес-брифінг, де будуть озвучені конкретні вимоги до народних депутатів.

Хочемо нагадати, що в травні Верховна Рада провалила голосування за включення в порядок денний Пакет законопроектів про медичну реформу. Зокрема, розгляд реформи не підтримали фракції  БПП, Радикальної партії та Батьківщини.

 

Рівняни вийдуть на акцію, щоб підтримати медичну реформу

01/06/2017

Про це заявив заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євген Баборикін під час публічного обговорення реформи системи охорони здоров’я в рамках всеукраїнського туру «ЗміниТИ». Обговорення затребуваної реформи відбулося у Рівному з ініціативи громадської організації «Центр UA», яка  спільно з експертами коаліції Реанімаційний Пакет Реформ та представниками Міністерства охорони здоров’я шукає підтримки реформи в регіонах України.

  м1

Нагадаємо, що народні депутати не проголосували за включення до порядку денного законопроектів, які мають стати революцією Гідності для системи охорони здоров’я України. Відтак ініціатори реформи продовжують переконувати громаду в необхідності змін в українській медицині.

м2

– Ми шукаємо підтримки концепції на місцях і очікуємо підтримки від нардепів. Саме від них залежить, чи відбудеться реформа, чи її забалакають ще на кілька років. Ми потребуємо змін, бо держава обіцяє громадянам безоплатну медичну допомогу, але по факту доводиться платити за все самим. Кабмін пропонує перейти до конкретики, до гарантованого пакету медичних послуг, які держава буде оплачувати. А де саме її закуповувати, визначатиме пацієнт. От куди хворий звернеться за допомогою, туди за ним і підуть бюджетні кошти. В такий спосіб має запрацювати принцип – «гроші ходять за пацієнтом». Ця система має пацієнта зробити цікавими для медиків, бо зараз лікар не зацікавлений у хворому. Принцип «гроші  ходять за пацієнтом» автоматично включає конкуренцію між лікарями, відповідно запрацює конкуренція між медичними закладами за кваліфікованих медичних працівників. Це вже 49 місто, й ніхто, навіть з числа медиків, не сказав, що це погана ідея, є тактичні питання, як це зробити, як органам місцевого самоврядування найбільш ефективно зорганізувати роботу. Але це є діалог, і всю інформацію, яку ми отримуємо в регіонах, ми аналізуємо, опрацьовуємо й передаємо до Міністерства охорони здоров’я, і ці думки враховуються, – зазначив Олександр Ябчанкаексперт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ.

Якщо ж нардепи підтримають медичну реформу, то в Україні запрацює  модель національного медичного страхування: громадяни платять податки, а держава зі зібраних коштів сплачує страхові виплати лікарням, куди ці громадяни йдуть за медичною допомогою.

м3

– Реформи потребує вся країна. Але народні депутати нині валять її. Наша організація активно задіяна в процесі. Ми вже зверталися до обранців з Рівненщини з проханням підтримки реформи, але нас поки що не почули, і лише один нардеп з семи, які представляють Рівненщину, віддав свій голос за пакет законопроектів. Тому вже з наступного тижня в Україні відбудуться акції, які організовує наша організація. Перша з них, “Година смерті”, запланована на шосте червня. Про її формат повідомимо згодом.  Гроші мають іти за пацієнтом, а не виділятися на заклади, на пусті місця, бо люди, які лікуються, все одно змушені платити з власної кишені. Ми десятки років боремося за розширення доступу до лікування та права пацієнтів — нарешті в українців з’явився реальний шанс все змінити на краще, тому ми будемо вести боротьбу за реформу до кінця. Ми, нарешті, повинні позбутися брехні про безкоштовну медицину й провести реформу, – заявив заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євген Баборикін.