Офіційний сайт благодійної організації "Мережа 100 відсотків життя Рівне"

#ЗнімайРожевіОкуляри: у Львові презентували інформаційну кампанію доступу до знеболення

25/07/2017

У Львові в рамках інформаційної кампанії #ЗнімайРожевіОкуляри лікарі обговорювали проблеми хронічного болю у пацієнтів та необхідність забезпечення адекватного знеболення усім, хто його потребує.

j1

– Кампанія допомагає дізнатися про нові законодавчі можливості щодо призначення підконтрольних препаратів, які знеболюють, про міжнародні норми з визначення рівня болю, – зазначає голова БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич.

nj3

Експерти констатують вражаючу тенденцію – двоє з трьох паліативних пацієнтів в Україні не отримують якісної допомоги, хоча ненадання знеболення для пацієнтів з хронічним больовим синдромом правозахисниками прирівнюється до тортур.

– Ми маємо зняти рожеві окуляри й подивитися правді у вічі – відсутність адекватного знеболення – це тортури, – наголошує представник МФ «Відродження Ксенія Шаповал.

Впродовж півроку фахівці проводили дослідження серед пацієнтів, їхніх родичів лікарів щодо питань знеболення. І виявилося, що лікарі у всіх областях України казали, – у нас все добре, проблем нема. Але пацієнти свідчать про інше, – вони знемагають від болю, не отримуючи необхідних препаратів для знеболення.

–        Ми зустрічаємо страх лікарів призначати знеболювальні (морфій, трамадол тощо), бо їх начебто можуть перевіряти правоохоронні органи.  Прокуратура має право прийти в заклад лише за умови відкриття кримінального провадження. От коли лікар не виписує потрібний препарат важко хворій людині, прирікаючи її на тортури, тоді він може потрапити у поле зору правоохоронців. Також лікарі не вміють адекватно визначити рівень болю пацієнта, відтак правильно призначити ліки», – зазначила Леся Брацунь, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти НМАПО імені П. Л. Шупика у Києві, радник виконуючого обов’язки міністра охорони здоров’я з питань паліативної допомоги.

j2

Презентацію інформаційної кампанії відвідали більше сімдесяти медиків, чиновників, експертів, правозахисників та фармацевтів Львівщини.

Довідково:

#ЗнімайРожевіОкуляри – кампанія, що стартувала у квітні 2017 року та покликана підвищити в суспільстві розуміння поваги до людської гідності, захисту прав паліативних пацієнтів на доступ до необхідних їм сильнодіючих знеболювальних засобів та права на гідне завершення життя. Інформаційна кампанія покликана пояснювати пацієнтам, лікарям і фармацевтам, що знеболення для важкохворих людей, які страждають від больового синдрому, це їх невід’ємне право. Експерти констатують, що двоє з трьох паліативних пацієнтів в Україні не отримують якісної допомоги, хоча ненадання знеболення для пацієнтів з хронічним больовим синдромом правозахисниками прирівнюється до тортур.

Кампанія реалізується Міжнародним фондом «Відродження» у партнерстві з благодійною організацією «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Інститутом правових досліджень та стратегій, благодійним фондом «Соборність», благодійним фондом допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза», громадською організацією «Клуб «Шанс», Інститутом соціального розвитку, Громадською організацією «Українські правові ініціативи».

 

 

Рівняни поставили пам’ятник жертвам медичного популізму

10/07/2017

received_1492607707444951

Представники БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» під стінами Верховної Ради поставили пам’ятник жертвам медичного популізму й вимагали від нардепів проголосувати законопроекти з медичної реформи до парламентських канікул, які розпочнуться з 14 липня.

received_1492607484111640

Щоб медична реформа не була відкладена ще як мінімум на рік, вони з колегами з інших регіонів України та представниками інших пацієнтських організацій сьогодні розставили символічні хрести із розіп’ятими на них футболками з іменами померлих людей, які так і не дочекалися лікування чи стали жертвою лікарської помилки.

received_1492607507444971

Акцією «Пам’ятник жертвам медичного популізму» депутатам нагадали про екстрену необхідність запуску медичної реформи. Адже щодня в Україні помирає близько 1600 людей через недостатнє лікування, 400 з яких можна було б врятувати через підвищення якості медичних послуг.

received_1492607617444960

– Ми втомилися від того, що нардепи продовжують саботувати медичну реформу. Можливо, їм від її проведення лише зайвий клопіт, адже не секрет, що корупція в медицині та непрозора система фінансування галузі наповнює кишені окремих обранців, але ми продовжуємо боротьбу, бо від цього залежать людські життя. Якщо і сьогодні депутати нас не почули й популізм отримає перемогу над здоровим глуздом та вимогами українців, ми з понеділка розпочнемо більш масову та інтенсивну боротьбу за рівний доступ громадян до фінансування їх лікування, визнання міжнародних протоколів лікування та діагностики, принципу, «гроші ходять за пацієнтом». Ми втомилися, що нардепи прикриваючись популістичними гаслами про необхідність «збереження безкоштовної медицини», якої де-факто в Україні не існує, «вбивають» українців, – заявив голова БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич.

received_1492607654111623

Цього пленарного тижня останній термін розгляду пакету законопроектів №6327 та №6604, які дозволять розпочати медичну реформу вже з наступного року, в іншому випадку, як мінімум до 2019 року не вдасться реформувати українську медицину.

Нагадаємо, медична реформа впроваджує чесні взаємини між пацієнтом та лікарем і ґрунтується на трьох основних принципах. Держава оплачуватиме якісну медичну послугу, а пацієнт сам обиратиме, в якому медичному закладі отримати цю послугу.  По-друге, медична реформа запроваджує Гарантований пакет медпослуг – перелік того, що буде безоплатним для пацієнтів. Держава завжди оплачуватиме 100% за невідкладну допомогу, звернення до сімейного лікаря, терапевта, педіатра, а також паліативну допомогу для невиліковно хворих та пологи. По-третє, усі пацієнти матимуть рівний доступ до медичної допомоги – незалежно від соціального статусу та доходу. Кожен українець отримуватиме таку саму медичну допомогу, як і депутат або міністр та зможе звертатися до тих же лікарів. Очікується, що завдяки зміні фінансування системи охорони здоров’я, яке буде впроваджено пакетом законопроектів, вдасться значно підвищити офіційну зарплату українським лікарям.

Паліативним хворим створять умови поблизу Рівного

05/07/2017

У Дядьковицькій районній лікарні відкриють паліативне відділення. Для нього відведуть перший поверх одного з корпусів й матиме відділення 8 палат на 10 ліжок.

  P70704-100325

Про це стало відомо під час відвідин Дядьковицької районної лікарні представниками БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», БО «Скарбниця Надії», керівництва районного й міського управління охорони здоров’я, правозахисників, які наразі активно працюють над відкриттям спеціалізованих паліативних закладів у Рівному.

P70704-094540

На ремонт приміщення районна влада вже виділила кошти в сумі 200 тисяч гривень.

– Якщо ми справився й тут буде дорослий хоспіс, це вже життя прожили не дарма. Що стосується дитячого хоспісу, то моя точка зору – він має бути в обласному центрі. Мають бути умови, дитяча реанімація, анестезіологи, можливість консультації з спеціалістами. Тут достатньо буде відкрити дитячу палату, – розповіла Вікторія Покоєвчук, заступник начальника міського управління охорони здоров’я.

P70704-095204

Відкриттям паліативного відділення в Дядьковичах представники громадських організацій не обмежаться, нині вони проводять активну роботу з представниками влади, щоб на Рівненщині запрацював ще й дитячий хоспіс, – повідомила Ганна Котенко, БО “Мережа 100 відсотків життя”.

Нині на Рівненщині працює єдиний хоспіс у місті Дубно. Хоспіс — заклад, в якому перебувають важкохворі з прогнозованим летальним наслідком. Основна мета перебування в хоспісі — полегшити останні дні життя пацієнтів.