Офіційний сайт благодійної організації "Мережа 100 відсотків життя Рівне"

Діяльність діагностичного центру буде під контролем

31/10/2017

Гроші, які отримує Рівненський обласний лікувально-діагностичний центр, тепер будуть під контролем громадськості. Для цього в медзакладі створюють наглядову раду. Відбулися перші збори. Понад 50 рівнян заявили про своє бажання стати членами наглядової ради, яка створюється при лікувально-діагностичному центрі.

“Ми хочемо розвиватися. Думка з боку нам не завадить, щоб ми знали в якому напрямку нам рухатися, щоб нам вказали на наші плюси і мінуси”, – зазначає головний лікар діагностичного центру Роман Шустик.

 шд1

Наглядові ради уже створено в обласних дорослій та дитячій лікарнях. Цього тижня мала би бути уже і в діагностичному. Але через ажіотаж, який виник при її створенні, головний лікар вирішив перенести голосування за членів цього дорадчого органу на два тижні. Тим часом заяви від бажаючих стати членом наглядової ради продовжать приймати.

“Там де є бюджетні гроші, на жаль, корупція частина не відокремлена. Така природа нашого суспільства. І тому, аби звести до мінімуму цю спокусу, підтримувати людей, щоб вони не падали в ці корупційні схеми і потрібна громадськійсть, бо це наші з вами гроші”, – коментує представник БО “Мережа 100 відсотків життя Рівне” Євген Новицький

Створення наглядових рад при комунальних закладах обласної ради ініціює БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Крім того, організація зверталася з офіційним листом до голови Рівненської ОДА щодо необхідності створення наглядових рад при обласному управлінні здоров’я та департаменті соцзахисту. Наразі це питання вивчають чиновники.

шд2

«БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» реалізовує проект «Залучення громади Рівненської області до усіх етапів бюджетування» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

На Рівненщині має запрацювати Центр громадського здоров’я

27/10/2017

У Рівненській області хочуть створити «Обласний центр громадського здоров`я». Новостворена структура буде виконувати основну функцію – профілактику здоров`я.

Рівненщина — пілотна область, і  створення такого центру — важливе, бо має принести зменшення рівня захворювання населення на СНІД, туберкульоз і т.д.

rfr_logo 3

Новостворена установа об’єднає в собі три структури, в яких дублюються функції. Зокрема, центр здоров`я, центр медичної статистики та центр СНІДу. Депутати Рівненської обласної ради вже погодили створення центру. Поява таких центрів зумовлена рішенням МОЗу імплементувати регламент ЄС «Про утворення Європейського центру з профілактики та контролю за захворюваннями». Створення єдиної системи громадського здоров’я передбачає і Глава 22 Угоди про асоціацію з ЄС. Рівненський обласний центр громадського здоров’я займатиметься зміцненням здоров’я населення, профілактикою, збільшенням тривалості активного та працездатного віку, популяризацією активного способу життя.

– Нині наша медицина, на жаль, переважно лише лікує, тобто працює з результатом. А якісна профілактика – це вплив на причини хвороб, – пояснює Олена Гандзюк, ініціатор створення Центру громадського здоров’я у Рівному.

– Більшість людей звикли, що відповідальність за їхнє здоров’я повинна нести держава. Страхова медицина, до якої неминуче прийдемо, поставить усе на свої місця: бути здоровим стане елементарно вигідно. Регулярний профогляд, вчасне виявлення хвороб на ранніх стадіях – усе це значно зменшуватиме витрати на лікування. Ринкові механізми в медицині привчатимуть людей цінувати здоров’я.

Створення Центрів громадського здоров’я загалом передбачає переформатування не лише санітарно-освітньої роботи, а й таких напрямків як епідеміологічний моніторинг та медична статистика. Для цього потрібно використовувати новітні інформаційно-аналітичні інструменти, що функціонують в режимі реального часу.

– Статистика щодо різних інфекційних хвороб повинна бути уніфікованою і збиратись в одному місці, а не так як зараз: дані щодо туберкульозу ідуть в один інститут, стосовно СНІДу — в інший, а випадок сказу десь у районі взагалі, можливо, спершу зафіксують вручну “паличкою” в журналі, а колись вже передадуть “вище”… Натомість потрібно зробити так, аби статистика, по-перше, оперативно збиралась, по-друге, була уніфікованою, і, найголовніше, – слугувала основою для аналізу та подальших управлінських рішень, – пояснює Олена Гандзюк.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року уряд схвалив Концепцію розвитку системи громадського здоров’я. Створення оптимальних умов для реалізації потенціалу кожної особи впродовж всього життя, досягнення європейських стандартів якості життя та благополуччя населення є одним із основних завдань, визначених Стратегією сталого розвитку “Україна — 2020” та частиною зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Очікується, що реалізація Концепції, зокрема, сприятиме зниженню захворюваності, смертності та інвалідизації, пов’язаних з інфекційними хворобами та неінфекційними захворюваннями. Фінансування заходів з реалізації Концепції планується здійснювати з державного та місцевих бюджетів у межах асигнувань, що передбачаються в бюджетах, а також за рахунок міжнародної технічної та фінансової допомоги.

 

 

Рівнян навчатимуть створювати наглядові ради

27/10/2017

 Благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя Рівне» ЗАПРОШУЄ ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА АКТИВНИХ ЛЮДЕЙ  взяти участь у тренінгу «Створення наглядових рад для контролю за процесами бюджетування», який відбудеться 31 жовтня 2017 року з 10.00  до 14.00 години.

Місце проведення: офіс організації за адресою м. Рівне, вул. В. Чорновола, 74-б.

Попередня реєстрація за телефоном: 0974315999 Олександр.

Та Е-mail: rivnelgv@gmail.com

Тренінг організовується в рамках  Проекту «Залучення громади Рівненської області до усіх етапів бюджетування» реалізується «БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

 

У понеділок в Рівненському діагностичному центрі сформують наглядову раду

26/10/2017

У понеділок, 30 жовтня о 15:00 відбудеться установче засідання Наглядової ради комунального закладу «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука» Рівненської обласної ради.

До участі в засіданні зареєструвалось 12 представників відомих на Рівненщині громадських організацій. Вони мають обрати склад та голову Наглядової ради. Основна мета її діяльності – спільно з громадськістю збільшити якість надання медичної допомоги, сприяння ефективному управлінню та поліпшенню матеріально-технічної бази закладу, вивчення та оприлюднення потреб медичних працівників та пацієнтів центру.

– Хочу наголосити – Наглядову раду ми створюємо не «для галочки», я докладу всіх зусиль, щоб вона реально працювала, – наголосив головний лікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука Роман Шустик.

Створення наглядових рад при комунальних закладах обласної ради ініціює БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Крім того, організація зверталася з офіційним листом до голови Рівненської ОДА щодо необхідності створення наглядових рад при обласному управлінні здоров’я та департаменті соцзахисту. Наразі це питання вивчають чиновники.

«БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» реалізовує проект «Залучення громади Рівненської області до усіх етапів бюджетування» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Громадян запрошують увійти в наглядову раду діагностичного центру

20/10/2017

В комунальному закладі «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука» запрацює наглядова рада. Наказ про створення підписав головний лікар Роман Шустик.

Наглядова рада наказ діагностич

– Ми запустили процес створення Наглядової ради при Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі імені Віктора Поліщука. Основна мета її діяльності – спільно з громадськістю збільшити якість надання медичної допомоги, сприяння ефективному управлінню та поліпшенню матеріально-технічної бази закладу, вивчення та оприлюднення потреб медичних працівників та пацієнтів центру. Всю методичну допомогу в процесі формування Наглядової ради центру надає відома благодійна організація « Мережа 100 відсотків життя Рівне» та її керівник Юрій Лазаревич. Ми маємо відповідне положення про наглядову раду, погодження від Рівненської обласної ради, 19 жовтня я видав відповідний наказ про формування ради. Однак, хочу щоб цей процес відбувався максимально публічно і прозоро. Закликаю всіх долучитися до нього та подавати кандидатури від громадських організацій, які готові допомогти нашому центру стати ще кращим. Хочу наголосити – Наглядову раду ми створюємо не «для галочки», я докладу всіх зусиль, щоб вона реально працювала, – заявив Роман Шустик.

Створення наглядових рад при комунальних закладах обласної ради ініціює БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Крім того, організація зверталася з офіційним листом до голови Рівненської ОДА щодо необхідності створення наглядових рад при обласному управлінні здоров’я та департаменті соцзахисту. Наразі це питання вивчають чиновники.

«БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» реалізовує проект «Залучення громади Рівненської області до усіх етапів бюджетування» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Попередньо подати кандидатури на участь в установчому засіданні наглядової ради можна до 26 жовтня на електронну пошту rcmdc.press@gmail.com або в приватні повідомлення на Facebook Роману Шустику. У повідомленні не забудьте вказати прізвище, ім’я, по батькові, найменування громадського об’єднання, контактний e-mail та мобільний телефон.

На Рівненщині створили наглядову раду при обласній лікарні

17/10/2017

Наказ про створення підписав головний лікар комунального закладу «Рівненська обласна клінічна лікарня» Іван Зима. Вже відбулося перше засідання на якому обрали керівний склад. Очолив наглядову раду голова БО «Мережа 100 відсотків життя» Юрій Лазаревич, його заступником обрано члена громадської ради при МОЗ Юрія Поліщука.

наг рад

– Наглядова рада буде корисною для всіх сторін, як для пацієнтів так і для самої лікарні. Ми відкриті до діалогу, й будемо разом спільно приймати рішення, які підуть на користь усім, – зазначив головний лікар Іван Зима.

Створення наглядових рад при комунальних закладах обласної ради ініціює БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Крім того, організація зверталася з офіційним листом до голови Рівненської ОДА щодо необхідності створення наглядових рад при обласному управлінні здоров’я та департаменті соцзахисту. Наразі це питання вивчають чиновники.

«БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» реалізовує проект «Залучення громади Рівненської області до усіх етапів бюджетування» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

наг рад2

Більше 18 млн. гривень зекономили медзаклади Рівненщини

16/10/2017

Аналітики БО «Мережа 100% життя Рівне» проаналізували закупівлі медзакладів області у 2017 році. За 9 місяців заклади охорони здоров’я здійснили 2386 закупівель, з яких уже завершено 2379.

На всі товари та послуги планували витратити 355,2  млн. грн. Втім, замовники провели 868 конкурентних закупівель з середньою кількістю учасників  – 2,04. В результаті заощадили бюджетних 18,7 млн. грн. Економія у середньому склала 10%.

Більше половини закупівель провели за процедурою. Про укладені договори таким чином прозвітували у 56% випадків. Закупляли здебільшого медичне обладнання, фармацевтичну продукцію (36%) та продукти харчування (18%).

Найбільш економні

Найбільше у 2017 році заощадив КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» – більше 5 млн. грн. Друге і третє місце у цьому рейтингу посідає “Рівненська обласна клінічна лікарня”  та «Рівненська обласна дитяча лікарня» з економією 3.1 млн. грн. та 2,4 млн. грн. відповідно.

32% економії серед медзакладів області отримав КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний». КЗ «Рівненський обласний онкологічний диспансер» посідає 2 місце у цьому рейтингу з показником 23%. КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» опинився на 3 сходинці. На одній закупівлі комунальний заклад заощадив  21,3%.

Найбільші закупівлі

32 млн. грн. витратила Рівненська обласна клінічна лікарня на витратні матеріали для гемодіалізу. При цьому угоду підписали на 29,7 млн. грн., заощадивши 7% запланованих коштів. Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф закупив автомобільного палива на 11,3 млн. грн. При цьому зекономив 4.7 млн. грн. Третє місце у цьому ТОП-і посідає Центральна міська лікарня, яка за 6.2 млн. грн. закупила капітальний ремонт по утепленню фасадів, заміні частини вікон та вхідних дверей терапевтичного корпусу.

Найбільші постачальники

Переможцем у 163 медичних тендерах на загальну суму 13,3 млн. грн. стало ТОВ «БАДМ-Б». ПП «Фірма Фармікс», яка брала участь у 170 тендерах, виграла 122 рази та отримає з бюджету 2,3 млн. грн. З ТДВ «Рівнехолод» підписано 45 договорів на 4.5 млн. грн..

Загалом аналітики відзначають позитивну тенденцію  залучення медичних установ Рівненщини до закупівель через електронну систему Prozorro та покращення якості використання бюджетних коштів на потреби медицини.

Довідково: Дослідження здійснено за допомогою професійного модуля аналітики bipro.prozorro.org станом на 3 жовтня 2017 року у рамках проекту у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

1)

6)

 

5)

4)

3) 2.0

2)

Експерти переконують у необхідності медреформи

16/10/2017

rfr_logo 3

Цього тижня депутати вдруге спробують проголосувати за окремі законопроекти, які дадуть старт медичній реформі в Україні. В разі успішного голосування у парламенті, система зміниться, як це має бути розповідає Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи Реанімаційного пакету реформ.

Зробити медицину доступною та якісною, аби люди не їздили на лікування закордон, а отримувати фахові медичні послуги в своїй державі, які, до слова, повинні бути спрямовані, в першу чергу, на попередження хвороби. Такі обов’язки взяло на себе керівництво країни підписуючи Угоду про Асоціацію України з ЄС. Проте, на практиці, стан сьогоднішньої медицини в країні дещо інший, зазначає Олександр Ябчанка. Він зазначає, що медики поділяються на дві групи: жебраки чи рекетири. Вони або чекають на подяку, або ж вимагають її. Така ситуація із медичними працівниками склалася через малі заробітні плати, переконаний він. Аби кардинально змінити ситуацію у медичній галузі, український уряд пропонує зміни. Зокрема, відійти від обіцяної ефемерної безкоштовної медицини до гарантованого пакету медичних послуг, які оплачуватимуться із державного бюджету.

– На кінець 18-го року вони мають порахувати ось цей гарантований пакет медичних послуг. Тобто те, що держава за ті гроші, які виділяються на систему охорони здоров’я, що держава може закупити в надавачів мед послуг. Після того цей гарантований пакет передають на затвердження ВРУ. Тоді вона стоїть перед вибором або затвердити цей гарантований пакет. А якщо вони дійсно хочуть розширити цей пакет, то їм прийдеться збільшити фінансування галузі, – розповідає Олександр Ябчанка.

Ще одна зміна: не виділяти коштів на утримання самих приміщень лікарень, а витрачати гроші на медичні послуги. Тобто застосовується принцип «гроші ходять за пацієнтом», що зумовить конкуренцію і між медичними закладами.

– Держава поступово відходитиме від утримання бюджетних закладів охорони здоров’я, де ми, начебто, мали отримати безкоштовну меддопомогу, а переходитиме до закупівлі  у цих закладах охорони здоров’я, медичних послуг, в рамках гарантованого пакету. А де саме закуповувати цю послугу, буде визначати сам пацієнт. От куди пацієнт пішов, туди за ним і пішли бюджетні кошти, – зазначає він.

Якщо народні обранці підтримають пакет цих законопроектів, українці отримуватимуть медичні послуги по системі, яка вже давно успішно функціонує в таких країнах як Норвегія, Італія, Велика Британія та Канада. Та, за словами голови правління БО «100% життя Рівне» Євгена Баборикіна, депутати умисно гальмують прийняття цих змін.

Євгеній Баборикін, голова правління БО «100% життя Рівне»:

– Говорячи про те, що у нас безкоштовна медицина, то це відверта брехня. Тому що всі ми знаємо, що коли ми приходимо у будь-який заклад охорони здоров’я, то ми завжди купуємо собі медикаменти. Хто вимагає, а хто ні, або ж натякають на те, що заплатіть нам за наші послуги. Ми готові платити, але за якісні послуги.

За два роки три тисячі паліативних пацієнтів отримали юридичну допомогу

11/10/2017

Впродовж 2015-2017 років за підтримки Європейського Союзу в Україні реалізовувався проект «Забезпечення захисту прав осіб, що потребують паліативної допомоги, силами організацій громадянського суспільства (ОГС)». За цей час близько 3 тисяч паліативних хворих отримали юридичну підтримку щодо забезпечння адекватної медичної допомоги.

Про це на прес-конференції напередодні Всесвітнього дня паліативних хворих, яка пройшла в Арт-хабі Укрінформу, сказала керівник проекту “Забезпечення захисту прав людей, які потребують паліативної допомоги, силами ОГС» Ганна Котенко.

«Наш проект реалізовувався протягом 2015-2017 років і був спрямований на захист прав паліативних хворих. За цей час в Україні змінилися три міністра охорони здоров’я, і тому ідея проекту, який підтримує ЄС, була спрямована саме на розвиток громадянського суспільства. Тобто передбачалося, що зміни в організації паліативної допомоги можна почати знизу. Нам вдалося досягти деяких успіхів в дорослій паліативній допомозі. Завдяки проекту ми надали правову підтримку і навіть судовий супровід близько 3 тисячам пацієнтів, які потребують паліативної допомоги, і реалізували адвокаційні ініціативи в 10 регіонах України», – розповіла Котенко.

За її словами, у країні працювало 5 осередків правової допомоги, які отримували скарги, значна частина з яких стосувалася відсутності знеболювального для паліативних пацієнтів. Втім, Котенко зауважила, що до суду з цього приводу доходили лише поодинокі справи, в той час, як вирішити питання знеболення та змінити саму систему надання сильнодіючих медикаментів пацієнтам можна на рівні керівництва лікарень.

«Якщо правозахисник допомагає родичам чи самому хворому звернутися до головного лікаря, то відразу згадується спрощене законодавство, і дитина отримує своє знеболення. Тут потрібно звертатися до самих пацієнтів: якщо їм не надають знеболення і вони страждають від болю, вони повинні захищати свої права», – наголосила Котенко.

В той же час, вона відзначила, що загалом в країні поліпшується ситуація щодо забезпечення хворих на онкологічні захворювання, але є і інші категорії хворих, які потребують паліативних послуг. Втім поки що цей напрямок не розвивається активно. Також залишається проблема у наданні паліативної допомоги дітям.

Загалом, оцінюючи ситуацію з наданням паліативної допомоги в Україні, учасники прес-конференції зазначили, що це питання має бути врегульованим на державному рівні.

«Ми неодноразово розпочинали роботу різних робочих груп для того, щоб  можна було прийняти Національну програму по паліативній допомозі,  на жаль далі цих груп ця програма не рухалася. Однією із перемог є стратегія з паліативної допомоги, затверджена Кабінетом міністрів. Але насправді, коли ми займалися дотацією програм щодо паліативу на місцевому рівні, досить часто чиновники нам казали, що коли немає національної програми, то вони не будуть приймати чи затверджувати обласні», – розповів на прес-конференції голова благодійної організації “Мережа 100 відсотків життя Рівне” Юрій Лазаревич.КОТЕНКО

У Рівному закликали батьків вакцинувати дітей

09/10/2017

rfr_logo 3

Українські батьки відмовляються від обов`язкових профілактичних щеплень через недовіру до лікарів та вакцин. Це вже призвело до зростання небезпечних інфекційних недуг і дитячих смертей від них. Застороги вакцинації долали у Рівному за допомогою столичного експерта. Головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій зустрівся із місцевими медиками у рамках проекту «Сприяння інтеграції України в європейські мережі охорони здоров’я», який втілює благодійна організація “Мережа 100 відсотків життя Рівне”.

3 

Він провів семінар, на якому підняв питання щодо забезпечення медпрепаратами для щеплення, стану захворюваності та плану вакцинації у Рівному.

– Був період, коли завозили неякісні вакцини, які давали велику побічну дію. Але ситуація змінюється. І ми хочемо донести до батьків, що вакцини стали якісні. Нині їх закуповують міжнародні організації”, – розповів Юрій Лазаревич, голова правління БО “Мережа 100 відсотків життя Рівне”

Крім якості вакцин чимало питань виникає стосовно кваліфікації медичних працівників і з цим теж необхідно боротися, вважає доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, кандидат медичних наук Федір Лапій.

– Декілька років тому ми говорили про загрозу. На сьогодні в нас реальні приклади. Є зафіксовані смерті невакцинованих дітей від кашлюка. Ми не можемо це зупинити, бо процес вже йде. Але ми можемо мінімізувати і попередити кількість хворих. Всі перестороги зникають, коли пацієнт довіряє своєму лікарю”, – розповідає доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, кандидат медичних наук Федір Лапій

Завтра говоритимуть про права людини в сфері паліативної допомоги України

09/10/2017

10 жовтня в Києві відбудеться присвячена початкові серії заходів до Всесвітнього дня паліативної допомоги. Організоторами заходу є благодійна організація “Мережа 100 відсотків життя в життя Рівне”, за підтримки Європейського Союзу у співпраці з програмною ініціативою “Громадське здоров’я” #фондВідродження

Впродовж  2015-2017 року за підтримки Європейського Союзу в Україні реалізовувався проект «Забезпечення захисту прав осіб, що потребують паліативної допомоги, силами ОГС паліативної допомоги». Серед іншого, на заході будуть представлені результати 3-річного проекту та озвучено аналіз впливу проекту на ситуацію з дотриманням прав людини в сфері паліативної допомоги України.

Спікери:
Юрій Лазаревич, голова БО “Мережа 100 відсотків життя Рівне”;
Ганна Котенко, керівниця проекту “Забезпечення захисту прав людей, які потребують паліативної допомоги силами організацій громадянського суспільства” за підтримки Європейського Союзу;
Ксения Шаповал, менеджерка програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”;
Ірма Вітовська-Ванца, заслужена артистка України, керівниця благодійного театрального проекту “Оскар і рожева пані”, громадська діячка.

Всесвітній День паліативної допомоги відзначаться щорічно починаючи з другої суботу жовтня. Низка заходів, присвячених до відзначення дня паліативної допомоги, має на меті привернення уваги громад до потреб паліативних пацієнтів.

Запрошуємо під час конференції учасників доєднатися до флеш-мобу#КапелюхаНаВуха (Hats on for children’s palliative care). Кожен небайдужий має нагоду одягнути веселу шляпку, капелюха, панамку на підтримку невиліковно хворих дітей в Україні та опублікувати своє фото у веселому капелюсі на сторінці у Facebook чи Instagram під хештегами #КапелюхаНаВуха та #HatsOn4CPC, вимагаючи створення доступної та якісної системи паліативної допомоги в Україні.

Нагадуємо, що 14-15 жовтня 2016 року всеукраїнських флеш-моб #КапелюхаНаВуха об’єднав тисячі небайдужих, які одягли капелюхи та виклали свої фото у Facebook аби привернути увагу до невирішених питань невиліковно хворих дітей України. До всеукраїнського флеш-мобу приєдналися Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, Міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, лікар Євген Комаровський, письменник Сергій Жадан, актриса театру і кіно та ініціаторка соціального арт-проекту «Оскар і Рожева Пані» Ірма Вітовська-Ванца, художник Андрій Єрмоленко та багато інших.

Довідка

Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.

Про організаторів:
Благодійна організація “Мережа 100 відсотків життя Рівне” впродовж 2015-2017 року за підтримки Європейського Союзу в Україні впроваджувався проект “Забезпечення захисту прав осіб, що потребують паліативної допомоги, силами організацій громадянського суспільства”. Серед іншого, на заході будуть представлені результати 3-річного проекту та озвучено аналіз впливу проекту на ситуацію з дотриманням прав людини в сфері паліативної допомоги України.

Контактна особа для акредитації ЗМІ: Radoslava Chekmysheva, координаторка з комунікацій Міжнародного фонду “Відродження”, chekmysheva@irf.ua.

У Рівненській області допомагатимуть ВІЛ-позитивним та паліативно хворим

09/10/2017

         Рівненська благодійна організація «Мережа 100% життя Рівне»  впроваджує механізм фінансування соціальне замовлення для уразливих груп населення області. Це такі соціальні послуги як: догляд, представницькі та правозахисні, які спрямовані на ВІЛ-позитивних та паліативних хворих. 

Паліативна допомога включає в себе поліпшення якості життя не тільки хворим, але й членам їхньої родини. Їм надається психологічна, духовна та медична допомога, шляхом запобігання і полегшення симптомів болю.   Цілі, які ставить дана допомога, це в першу чергу, якісне лікування – полегшити симптоми, та вирішити соціальні, юридичні питання, які виникають у хворого.
За словами голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрія Лазаревича, незабаром має відбутися районна сесія, де депутати з районної адміністрації проголосують за соціальне замовлення та виділять кошти сумою у 200 тисяч гривень.
«Ми турбуємося про якісне лікування тяжкохворих клієнтів нашої області та району. Наші соціальні працівнки будуть надавати необхідні соціальні послуги не тільки клінтам, а й їхнім рідним. Адже вони теж мають бути обізнані та мати підтримку», – стверджує Юрій Лазаревич.
НУО м. Рівне реалізує дану ініціативу у рамках роботи програмного компонента 21М «Підтримка сталої відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу на регіональному рівні шляхом адвокатування переходу на державне фінансування послуг з догляду і підтримки для ВІЛ-інфікованих, профілактики інфікування ВІЛ» проекту «Комплексний підхід до подолання епідемії ВІЛ/СНІД», що реалізується Благодійною організацією «Світло надії» за підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».