Офіційний сайт благодійної організації "Мережа 100 відсотків життя Рівне"

У Рівному гальмується процес формування спостережної ради Центру громадського здоров’я

20/08/2019

Постійна комісія з економічних питань та комунальної власності Рівненської облради  вдруге розглядала питання створення спостережної ради  КЗ «Центр громадського здоров’я», але на чергову сесію його не рекомендувала.

Комісія

БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» ініціює створення спостережної ради для залучення громади до процесу прийняття рішень щодо визначення потреб області в системі громадського здоров’я та контролі розподілу коштів.

В обласній раді пояснили, що члени комісії вирішили  перенести це питання на наступне засідання.   Бо згідно постанови №1077 КМУ спостережні ради утворюються в закладах вторинного та третинного рівня, з яким головним розпорядником бюджетних коштів (Національна служба здоров’я України )  укладено договір про медичне обслуговування населення. Центр громадського здоров’я укладатиме цей договір з 01.01.2020 року.

У свою чергу голова правління БО Мережа 100 відсотків життя Рівне Юрій Лазаревич вважає, що це жодним чином не заважає запускати процес створення спостережної ради.

– Ми намагаємося реалізувати проект, який став би успішним прикладом співпраці державної організації та пацієнтської спільноти задля забезпечення прозорості та соціальної підзвітності в галузі охорони здоров’я. Поки, на жаль, зробити цього, не вдається. Крім того, заключення договору з НСЗУ можливо лише якщо в закладі вже створено спостережну раду, тож я не розумію логіки затягування, – коментує ситуацію голова правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич.

Процес створення спостережної ради Рівненського центру громадського здоров’я проходить в рамках проекту «Забезпечення прозорості та подолання корупції у системі громадського здоров’я Рівненської області», який реалізується за підтримки МБФ «Відродження».

 

 

У Демидівці навчали формувати та моніторити місцевий бюджет

01/08/2019

Фахівці БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» у Демидівській об’єднаній територіальній громаді ділилися досвідом з питань бюджетного процесу, формування бюджетів на всіх рівнях, участі громадськості у формуванні місцевих бюджетів, використання новітніх електронних інструментів для моніторингу бюджетів.

2222222222222222222

– Люди малоосвічені в питаннях формування бюджету та процесів розподілу коштів. Більшість і на далі вважають, що все залежить від Президента чи нардепа. Не всі депутати селищних рад розуміються в бюджетних процесах та  не завжди приймають усвідомлене рішення. Відтак є  великий ризик непрозорого використання коштів. Наше завдання навчити людей формувати, контролювати використання бюджетних коштів й тим самим сприяти розвитку їх громад, – зазначив Юрій Лазаревич, голова правління БО Мережа 100 відсотків життя Рівне.

Семінар проведено в рамках проекту «Участь громадськості у формуванні та моніторингу місцевих бюджетів» за фінансової підтримки управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської обласної державної адміністрації.