Офіційний сайт благодійної організації "Мережа 100 відсотків життя Рівне"

У Рівненському районі запрацювала програма паліативної допомоги

08/11/2017

         За ініціативи благодійної організації «Мережа 100% життя Рівне» до Районної програми розвитку паліативної допомоги та догляду в Рівненському районі на 2015-2020 роки, прийнятої рішенням Рівненської районної ради №458, внесли зміни, які покращать умови життя паліативних хворих.

Паліативна допомога –медико-соціальний підхід до тяжко хворих з обмеженим прогнозом життя та їх сімей, які зіткнулися зі смертельною хворобою, метою якого є поліпшення якості життя.

Голова правління БО «Мережа 100% життя Рівне» Юрій Лазаревич наголосив на тому, що дана програма впродовж двох років була «мертвою», тобто номінально була прийнята, проте не функціонувала через відсутність фінансування.

         «Ми два роки мали цю програму, яка по факту просто була дійсна для шухляди у столі. Нарешті, за сприяння та підтримки районного керівництва вдалося досягти змін», – додає Юрій Лазаревич.

БО «Мережа 100% життя Рівне» запропонувала внести такі зміни: виділення коштів на знеболення для паліативних хворих; створення паліативної бригади, до якої буде входити лікар, соціальний працівник та медична сестра. Таку ініціативу Організація втілила в життя в рамках участі в проекті, що реалізується Благодійною організацією «Світло надії» за підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Паліативна допомога, яку буде надавати БО «Мережа 100% життя Рівне», включатиме у себе вирішення соціальних та юридичних питань, які виникнуть у хворого, а також задовольнятиме духовні потреби хворого та його родичів.

Про необхідність запуску електронної системи охорони здоров’я Е-Нealth

03/11/2017

В Україні ведеться боротьба за впровадження електронної системи охорони здоров’я Е-Нealth. З цією метою громадські організації підписали Меморандум із Міністерством охорони здоров’я.

rfr_logo 3

 

Меморандум затвердив основні принципи побудови цього електронного сервісу та план його створення. У кінцевому результаті має зникнути паперова складова роботи лікаря й лікарень загалом; усі необхідні форми, зокрема карта пацієнта, будуть в електронному варіанті, їх лише треба буде заповнити. А пацієнти зможуть через Інтернет подивитися наповнення своє медичної карти, ознайомитися із результатами аналізів та призначеннями, так, як це наразі відбувається в Європі.

ВООЗ визначає E-Health як безпечне та економічно обґрунтоване використання інформаційних та комунікаційних технологій у сфері охорони здоров’я, включаючи надання медичної допомоги, організацію нагляду за здоров’ям населення, медичну освіту, поширення знань, навичок та результатів досліджень.

Електронізація сфери охорони здоров’я означає, що вся медична інформація про пацієнта зберігається в електронному вигляді. Лікар та пацієнт можуть проводити online діагностику та консультації. Пацієнти отримують можливість через мобільні додатки відстежувати інформацію про своє здоров’я, наявність медичних препаратів, а лікарі – отримувати статистичну інформацію та проходити online курси. До того ж, лікарі не витрачають час на заповнення паперів, а натомість приділяють більше уваги пацієнтам.

– Відкрита електронна звітність забезпечить більшу прозорість у розподіленні державних коштів та їх обліку. Буде видно, на які конкретні витрати вони пішли, – каже голова правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич.

Створення системи  – один з кроків у реалізації медичної реформи, яка повністю змінить логіку відносин між державою, лікарем та пацієнтом. Згідно з концепцією реформи, з якою можна ознайомитися в Інтернеті, у її результаті зменшаться неформальні платежі, зросте фінансова захищеність пацієнта з боку держави, бо вона фінансуватиме не медичні заклади, а хворого та його потреби. Окрім того, громадяни чітко знатимуть, що вони зможуть отримати безкоштовно у межах гарантованого пакету медичної допомоги, а за що треба буде заплатити.

На всеукраїнському рівні система передбачає функціонування електронного реєстру пацієнтів. По суті, реєстр стане базою медичних карток. У кожного лікаря буде можливість ознайомитись з анамнезом будь-якого клієнта, вивчити його історію незалежно від того, у яких закладах той лікувався раніше.

Ну а на місцях вже зараз впроваджуються проекти на кшталт «мобільна медсестра» й «поліклініка без черг». І саме вони мають відношення до гідності, оскільки дозволяють зробити візит до лікаря комфортним.

Перша ластівка змін у Рівному – замовлення талончика до лікаря за допомогою мережі Інтернет. Як розповіла головний спеціаліст-юрист управління охорони здоров’я Рівного Інна Хімін, нині у Рівному працює три центри медико-санітарної допомоги: «Ювілейний», «Північний» та «Центральний». На базі центрів  «Північний» та «Центральний» функціонує  електрона реєстратура. Пацієнти мають можливість замовити талончик до лікаря безпосередньо на сайті, не стоячи в чергах.

 

Наглядові ради мають бути дієвими

01/11/2017

Як зробити так, щоб наглядові ради не перетворилися на збіговисько, яке влаштовує шоу? Щоб наглядова рада була дієвою?   Про це та багато інших важливих моментів говорили напередодні у Рівному.  Для представників громадськості провели тренінг на якому розповідали про особливості створення наглядових раддля контролю за процесами бюджетування.P71031-103106

Тренінг організовувався в рамках  Проекту «Залучення громади Рівненської області до усіх етапів бюджетування» реалізується «БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.
IMG-0e55021765ca65c9e59e46ddb25b721b-V Нагадаємо, що наразі в області відбувається створення наглядових рад при комунальних закладах обласної ради, яке ініціює БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Крім того, організація зверталася з офіційним листом до голови Рівненської ОДА щодо необхідності створення наглядових рад при обласному управлінні здоров’я та департаменті соцзахисту. Наразі це питання вивчають чиновники.